Şirketler Adeta Yarışa Girdi: Haziran Ayında Peş Peşe Halka Arz Olacaklar

Finansal olarak daha iyi bir gelecek oluşturmak isteyen vatandaşlar, farklı yatırım yollarına başvuruyorlar. Borsa da bunlardan biri. Birçok insan, her ay halka arzları takip ediyor ve bu şirketlere yatırımlar yapıyor.
Biz de bu ay Borsa İstanbul’da (BİST) halka arz edilecek şirketleri tarihleri, lot sayısı ve fiyatlarıyla sizler için derledik. İşte Haziran 2024’te halka arz edilen ve edilecek şirketler.


HAZİRANDA HALKA ARZ EDİLECEK ŞİRKETLER

29-30-31 Mayıs’ta talep toplayan Horoz Lojistik, 7 Haziran 2024 itibarıyla BİST’te işlem görmeye başlayacak. Lojistik devi, 55 TL’lik hisse fiyatı üzerinden 20,5 milyon lot dağıtımı yaparken kişi başına 605 TL’den 11 lot vermişti.
Halka açılacak bir diğer şirket olan Yiğit Akü ise 34,68 TL’den satışa çıkardığı 75 milyon hisse ile 6 Haziran’da işlem görecek. 2 milyona yakın katılımcının katıldığı halka arza kişi başına 705 TL değerinde 31 TL düştü. Son olarak Altınkılıç Gıda ise dün, yani 4 Haziran’da BİST’e geldi. Şirket, 620 TL değerinde 27 lot vermişti. Hisse fiyatı ise şu anda 27,78 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir