Kayıp televizyoncuyu arama çalışması 3’üncü gününde: Son görüntüleri yayınlandı

Yunanistan’ın Smyi (Sömbeki) adasında kaybolan İngiliz televizyoncu ve tıp doktoru Michael Mosley için başlatılan arama çalışmaları üçüncü gününde devam ediyor. İngiltere televizyonlarında uyku ve beslenme ile ilgili verdiği tavsiyeler ve aralıklı orucu ünlü etmesiyle bilinen Mosley, son olarak çarşamba günü yerel saatle 13.30’da görülmüştü. Dün, Mosley’nin bir güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüleri de paylaşıldı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Michael Mosley, sıcak havanın etkili olduğu adada, kayalık bir rota olduğu bilinen Agios Nikolaos kumsalı ve Pedi köyü arasındaki yolda yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolmuştu. Kaybolduğu sırada yanında cep telefonu da yoktu. Mosley için perşembe günü kayıp ilanında bulunulmasının ardından, adada helikopter, dron ve kurtarma köpekleriyle birlikte arama çalışması başlatıldı.

‘ALIŞILMADIK BİR YÜRÜYÜŞ ROTASI SEÇMİŞ’

Yunanistan polisinden bugün yapılan açıklamaya göre, arama çalışmalarının odak noktasında şu anda, Agios Nikolaos’un karşısında bulunan Pedi ve Agia Marina sahili arasındaki bölge var. Polis sözcüsü Constantina Dimoglidou, Reuters’a yaptığı açıklamada, “Arama çalışmaları devam ediyor. Daha geniş Agia Maria bölgesinde, bir diğer kayalık alanda yürüyerek incelemelerde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Reuters’la paylaşılan ve Mosley’i gösterdiği düşünülen güvenlik kamerası görüntüsüne göre, Mosley en son çarşamba günü yerel saatle 13.49’da elindeki şemsiyeyle yürürken görülmüştü. Bu görüntü, Mosley’nin sahil bölgesinden güvenli bir şekilde uzaklaşmış olabileceğine işaret etti. Belediye Başkanı Lefteris Papakalodoukas da bu görüntülerin Mosley’nin olası yürüyüş istikameti hakkında bir fikir verdiğini anlattı. Symi Belediye Başkanı, bunun ‘alışılmadık’ bir yürüyüş rotası olduğunu söyledi.

Mosley’nin daha zorlu bir alana doğru yürümeye devam etmiş olabileceğini anlatan Papakalodoukas, “Bu kadar yüksek sıcaklıklarda ve herhangi bir durumda yürümenin çok zor olduğu yollar seçmiş. Kameralar, geri dönmek için kullanması beklenen yolu kullanmadığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir